Видавництво на благо суспільства та покращення життя  /  Publication to benefit society and improve lives
 
Submissions are open now:
Chapters for the Collective Monograph,
Articles and Abstracts for the Conference Proceedings
 

ПОСЛУГИ

DOI : https://doi.org/10.26697/publisher.1.4

 

Що включає в себе стандартний комплекс видавничих послуг?
Комп’ютерний набір тексту. Редагування. Послуги коректора. Дизайн, верстка, макетування. Сканування зображень. Надання реєстраційного номера ISBN, УДК, а також авторського знаку. Кольоропроба. Рецензування. Друк. Аркушепідбір. Брошурування. Бігування. Фальцювання. Оформлення обкладинки (м’яка, тверда, на пружину, скоби). Доставка.

 

Що ми можемо запропонувати і що вигідно замовити у нас?

І. ДОДРУКАРСЬКА ПІДГОТОВКА. Повністю, або окремі пункти можна замовити без друку тиражу.

1. Комп’ютерний набір тексту. Як правило, зараз автори приносять тексти майбутніх книг, брошур, довідників, багатосторінкових каталогів та ін. уже в електронному вигляді.
Якщо текст надано в паперовому вигляді (рукописному, надрукованому на машинці), то набирати його доводиться оператору комп'ютерного набору.
2. Редагування. Послуги коректора. При Вашому бажанні професійні редактор і коректор вичитують рукопис, відшліфують літературний стиль, логіку викладу, смислові акценти тощо; виправлять синтаксичні, граматичні, морфологічні помилки; встановлять однаковість позначень і скорочень, назв, інших елементів тексту; буде перевірена система виділень, виносок, посилань, нумерації ...
Ніяких змін у наданий текст без згоди автора не вноситься.
3. Дизайн, верстка, макетування. Після того як текстовий матеріал підготовлений і перевірений, його необхідно зверстати.
Дизайнер підготує макет сторінки книги, розробить дизайн обкладинки, вставить текст.
Він підбирає шрифти, кегль (розмір літер), щоб текст був читабельний, щоб не було порожніх місць на сторінці тощо.
Все це узгоджується із замовником.
У цей же час розставляються ілюстрації. Якщо зображення є в електронному вигляді прийнятної якості та в потрібних програмах, то проблем немає. Якщо зображення не підходять по якості або існують тільки на паперових носіях, то доведеться їх сканувати та обробляти.
4. При планованому широкому розповсюдженні та продажу видання для відображення в різних каталогах бібліотек, на складах книгарень книзі присвоюються бібліографічний код ISBN (англ. International Standard Book Number), та бібліографічні індекс УДК, авторський знак. Вони використовуються при пошуку літератури в каталогах бібліотек за змістом, при розстановці книг на полицях торгових залів у магазинах і на складах, при веденні різних інформаційних баз даних. Цей отриманий шифр книги є унікальним, це, образно кажучи, її міжнародний паспорт.
Для малотиражних видань суто практичного спрямування, наприклад, книги-історії сім'ї, листівки або буклети для безкоштовної роздачі зацікавленим особам – бібліографічні індекси зазвичай не присвоюються. Бувають винятки. Наприклад, ці індекси були присвоєні книзі «Одесская рапсодия»(вірші Ігоря Потоцького і офорти Геннадія Гармидер), яка видана накладом усього 10 екземплярів, проте зайняла гідне місце у національній бібліотеці Франції, Росії, Польщі та ін.
5. Для книг, що плануються до продажу, необхідно вказати кількість авторських (друкованих, умовних) аркушів та тираж, а також (за потребою) коли вона підписана до друку.
6. Готовий макет можна друкувати.
Друк здійснюється у вибраній Вами друкарні (або запропонованої нами).
7. Для повнокольорових видань (каталогів художників) робиться кольоропроба, щоб у разі спотворення кольору не зіпсувати увесь тираж.
8. Рецензування. Відповідно до напряму публікації здійснюватиметься добір висококваліфікованих фахівців у певній галузі, які надають офіційні рецензії на конкретну книгу, методичний посібник тощо.
9. Власне друк книги. В залежності від виду та тиражу продукції друк здійснюється цифровим або офсетним способом. В сучасних умовах можливий друк брошури, журналу, книги тиражем від 1 примірника до кількох тисяч.

 

ІІ. ПІСЛЯДРУКАРСЬКА ОБРОБКА.

10. Аркушепідбір. Бігування. Фальцювання. Оформлення обкладинки.
Бігування – операція нанесення прямолінійною борозенки на аркуш паперу. Необхідна для подальшого складання по лінії паперу щільністю більше 175 г/м² або картону. Бігування виконується, якщо є ймовірність пошкодити нанесене зображення шляхом звичайного згину, вона захищає місце згину від розтріскування і барвистого шару, надаючи друкарській продукції більш акуратний вигляд.
Слід розділяти поняття бігування і фальцювання, оскільки це різні процеси: вони зазвичай виконуються послідовно, на різному устаткуванні. Бігування здійснюється за допомогою тупих дискових ножів або прямокутними пластинами на бігувальній машині, яка вдавлює і ущільнює матеріал (полегшуючи подальше його згинання) з частковим руйнуванням зв’язків у волокнистих матеріалах. Якщо лінія бігу розташовується перпендикулярно пайовій напрямку волокна паперу, то при автоматичній біговці може спостерігатися явище залому паперу. В цьому випадку необхідно здійснювати ручне бігування відбитків, оскільки це забезпечує отримання більш якісних ліній біга.
Обкладинка (м’яка, тверда, на пружині, скоби).
Кріплення на скоби. Застосовується при невеликій кількості сторінок.
Термоперепліт (клейове скріплення книжкового блокапрі за допомоги розплавленого клею).
Звичайно застосовується для книг обсягом від 80 сторінок.
Тверда обкладинка. Міцний картон, обклеєний тканиною, папером тощо.

 

ІII. РЕЄСТРАЦІЯ В МІЖНАРОДНИХ НАУКОМЕТРИЧНИХ БАЗАХ, ПОШУКОВИХ СИСТЕМАХ ТА РЕПОЗИТАРІЯХ.

11. Реєстрація DOI. На всю видавничу продукцію ми здійснюємо реєстрацію DOI в США.
12. Реєстрація в Міжнародних наукометричних базах та пошукових системах.
Видавничу продукцію ми реєструємо в Міжнародних наукометричних базах та пошукових системах: Google Scholar, Crossref (USA), EndNote Click, (Great Britain); CORE (United Kingdom), Scilit (Switzerland), eKRPOCH та ін.
13. Архівування. Видавництво ХОГОКЗ має власний архів та Репозитарій Видавництва ХОГОКЗ, в якому зберігається вся наша видавнича продукція.
14. Конвертація. Конвертація в формати: MARC, XML, HTML, OAI та ін.
15. Розсилка обов'язкових примірників. Видавництво здійснює розсилку (рекомендованими листами) обов'язкових примірників видавничої продукції з ISBN та ISSN по бібліотекам України.
 

ІV. РЕКЛАМА.

16. Реклама. Видавництво здійснює рекламу видавничої продукції на офіційних сайтах Видавництва в мережі Інтернет на сторінках Facebook, LinkedIn та ін.

Copyright © 2005-2025 Kharkiv Regional Public Organization “Culture of Health”, its licensors, and contributors.
All rights are reserved, including those for text and data mining, AI training, and similar technologies.
DOI: https://doi.org/10.26697/publisher

Free Joomla! templates by Engine Templates